Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Управниот суд се произнесе за ненадлежен за карантинот за лицата што во Албанија ќе влезат од Северна Македонија и од Грција

Управниот суд на Албанија се произнесе за ненадлежен, во врска со жалбата на Движењето за социјалистичка интегрција (ЛСИ) поврзано со одлуката за воведување двонеделен карантин за сите лица кои во Албанија влегуваат од Северна Македонија и од Грција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close