Svet.SlajderДописници СветЕвропа

Управниот суд го потврди затворањето на баровите и ресторани во Екс и Марсеј поради Ковид-19

Управниот суд ја потврди контроверзната мерка за затворање на баровите и рестораните во француските градови Екс и Марсеј во следните две недели, која беше критикувана од нивните сопственици, јави  дописникот на МИА.

Back to top button
Close
Close