0_Спорт.ПорталФудбал

Упамекано за интересот на Барса и Баерн: Ќе зборувам со моите родители

За 21-годишниот Французин се знае дека е голема трансфер цел на Барселона и Баерн Минхен. Арсенал истопројавува интерес, но „топџиите“ тешко дека ќе може да ги победи Каталонците и Баварците за неговиот потпис.

Лајпциг, 18 февруари 2020 (МИА) – Играчот од средниот ред на РB Лајпциг, Дајо Упамекано, јавно призна дека има понуди од други клубови.

За 21-годишниот Французин се знае дека е голема трансфер цел на Барселона и Баерн Минхен. Арсенал истопројавува интерес, но „топџиите“ тешко дека ќе може да ги победи Каталонците и Баварците за неговиот потпис.

– Да, точно е. Постојат клубови кои ме сакаат во своите редови. Ќе разговарам со моите агенти и моите родители на крајот на сезоната. И ние ќе донесеме правилна одлука, рече Упамекано, цитиран од „РМЦ Спорт“.

Договорот на дефанзивецот со „биковите“ е до 30 јуни 2021 година и во него има откупна клаузула. Износот во него во него е 60 милиони евра.

Таг
Back to top button
Close
Close