0_Web_Насловна-слајдерBiznis.SlajderSvet.SlajderБалканБалкан.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономија

УНКТАД: Северна Македонија со најголем раст на странски инвестиции во Западен Балкан

Северна Македонија минатата година имаше најголем раст на директни странски инвестиции меѓу државите од Западен Балкан, се наведува во Извештајот за инвестициите во светот во 2019 на Конференцијата на ОН за трговија и развој (УНКТАД).

Back to top button
Close
Close