ЕвропаЕвропа.Портал

Јункер: Во Ирска ќе има гранични контроли во случај на Брегзит без договор

Претседателот на Европската комисија Жан-Клод Јункер денеска изјави дека на ирската граница ќе бидат воспоставени гранични контроли доколку Британија излезе од ЕУ без договор.

Back to top button
Close
Close