Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Универзитетот Оксфорд ја утврдува ефикасноста при комбинирање различни вакцини против коронавирус

Универзитетот во Оксфорд ќе се обиде да ја утврди ефикасноста на комбинирање вакцини против коронавирус кај луѓето. Универзитетот регрутира волонтери за првата студија во светот од ваков вид. Доброволците ќе ја примат првата доза од една вакцина и втората доза од вакцина од друг производител, пренесува Гардијан.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close