Дописници МКДОпштински вести

Уништена штотуку поставената урбана опрема на излетничкото место Студена Вода во Кумановско

Продолжува поставувањето на нова урбана опрема на локалитетот во изградба Студена Вода во близина на кумановско Доброшане, иинформира градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, додавајќи дека и овој пат е уништена дел од штотуку поставената опрема.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close