Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

УНИЦЕФ: Велика Британија до јуни да даде 20 отсто од своите вакцини на други земји

Велика Британија би требало да се обврзе дека ќе даде 20 проценти од своите вакцини на други земји во итна потреба уште во јуни, соопшти УНИЦЕФ, додавајќи дека Велика Британија сепак ќе има доволно вакцини за да го имунизира секој возрасен до крајот на јули.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close