0_Web_Насловна-слајдерSvet.SlajderСветСвет.Портал

УНИЦЕФ: По две децении првпат зголемен детскиот труд

По 20 години детскиот труд првпат е во пораст, а секое десетто дете во светот е принудено да работи, а милиони деца би можеле да бидат присилени да работат поради пандемијата со Ковид-19, предупредуваат Обединети нации

Back to top button
Close
Close