Svet.SlajderСветСвет.Портал

УНХЦР: Околу 100.000 бегалци во Тиграј ќе останат без храна

Обединети нации денеска соопштија дека околу 100.000 бегалци од Еритреја, кои се сместени во кампови во северниот регион на Етиопија, Тиграј, и кои во изминатиот еден месец се отсечени од светот, ќе останат без храна

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close