0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропа

Унгарското обвинителство почна истрага за вмешаност на Владата во аферата „Пегаз“

Унгарското обвинителство соопшти дека почнало истрага во врска со наводите дека Владата го користела шпионски софтвер произведен од Израел за да следи стотици телефонски броеви, вклучувајќи и на новинари.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close