Svet.SlajderЕвропаЕвропа.ПорталНекатегоризирано

Унгарскиот министер за внатрешни работи поставен за шеф на Генералниот директорат на националните болници

Унгарската влада вчера донесе уредба со која  министерот за внатрешни работи Шандор Пинтер го нанзачи на чело на новоформираниот Генерален директорат на националните болници.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close