ЕвропаЕвропа.Портал

Унгарската министерка за правда заразена со коронавирусот

Унгарската министерка за правда Јудит Варга соопшти дека е позитивна на тест за коронавирусот, дека чувствува благи респираторни симптоми и оди во карантин.

Back to top button
Close
Close