Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Унгарија утре почнува со вакцинирање на населението со кинеската вакцина

Унгарија утре ќе стане првата земја на Европската унија што ќе ја вакцинира својата популација со кинеската вакцина Синофарм.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close