ЕвропаЕвропа.Портал

Унгарија спречи влез на околу 54.000 илегални мигранти

Унгарија ова година спречи околу 54.000 мигранти илегално да ја преминат границата и кривично гони 500 трговци со луѓе, изјави денеска советникот за внатрешна безбедност, Ѓерѓ Баконди.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close