Svet.SlajderДописници СветЕвропа

Унгарија не се согласува со ставот на ЕУ за израелско-палестинскиот конфликт

Неформалниот состанок на министрите за надворешни работи на Европска Унија денеска беше во најголема мера посветен на конфликтот помеѓу Израел и Палестина. Само Унгарија не сакала да застане зад позицијата на ЕУ, јави дописничката на МИА од Брисел

Back to top button
Close
Close