ЕвропаЕвропа.Портал

Унгарија: Доживотен затвор поради смрт на 71 мигрант

Унгарски суд денеска правосилно осуди на доживотен затвор четири лица одговорни за смрт на 71 мигрант, чии тела беа пронајдени во камион, оставен на автопат во Австрија во август 2015 година

Back to top button
Close
Close