Kultura.SlajderКултураКултура.Портал

УНЕСКО по повод Светскиот ден на книгата: Книгите имаат посебна способност да разонодуваат и да поучуваат

Книгите имаат посебна способност да разонодуваат и да поучуваат. Тие се средство за истражување на светови вон нашето лично искуство преку запознавање со различни автори, идеи и култури. Тие се средство за пристапување до најдлабоките места во нашиот ум, се вели во пораката на генералниот директор на УНЕСКО, Одре Азуле по повод Светскиот ден на книгата и авторското право - 23 Април.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close