0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономија

УНДП, Сеавус Акцелератор и Бизнис Импакт Лаб започнуваат соработка за спроведување на програмата Accelerate2030

Спроведување на Accelerate2030 – најголемата светска програма за поддршка на претприемачи од земји во развој при развивање на решенија врзани со остварување на Целите за одржлив развој има за цел писмото за соработка што денеска УНДП како стратешки партнер го потпиша со Сеавус Акцелератор и Бизнис Импакт Лаб, кои се носители на оваа програма во земјава.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close