0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Јунајтед со најлош учинок по првите 23 натпревари во Премиер лигата од 1990 година

Гостите, пак, победија на „Олд Трафорд“ за прв пат од 1962 година и собраа 30 поени, само 4 помалку од „црвените ѓаволи“.

Манчестер, 23 јануари 2020 (МИА) – Манчестер јунајтед дозволи срамен пораз на домашен терен од 0-2 на Барнли во синоќешниот дуел од Премиер лигата и го забележа својот најлош учинок по првите 23 натпревари во Лигата од 1990 година.

Гостите, пак, победија на „Олд Трафорд“ за прв пат од 1962 година и собраа 30 поени, само 4 помалку од „црвените ѓаволи“.

Тие ги разочараа своите приврзаници и сега се шест бода од четвртиот Челзи, а исто така ќе треба да се справат уште два месеци без нивниот голман Маркус Рашфорд.

Вториот дефинитивно недостасуваше на овој натпревар, што дополнително го зголеми притисокот врз домашниот менаџер Оле Гунар Солскјер.

Пол Погба, Виктор Линделоф и Маркос Рохо се уште не играле, а на крајот на мечот домаќините беа испратени од скоро празен стадион.

Таг
Back to top button
Close
Close