0_Спорт.ПорталФудбал

Јунајтед одби две понуди за Матиќ

Според британскиот весник „Дејли рекорд“, канцеларијата на клубот добила конкретни предлози од тимовите, понудата од Шпанците била за размена, за мексиканскиот репрезентативец Ектор Ерера.

Манчестер, 10 јануари 2020 (МИА) – Раководството на Манчестер Јунајтед може да го задржи играчот од средниот ред Немања Матиќ до крајот на неговиот договор во текот на летото, бидејќи досега одбиле две понуди за него кои дошле од Интер и Атлетико (Мадрид).

Според британскиот весник „Дејли рекорд“, канцеларијата на клубот добила конкретни предлози од тимовите, понудата од Шпанците била за размена, за мексиканскиот репрезентативец Ектор Ерера.

Како и да е, на крајот, непотребниот Матиќ наскоро може да биде клучен за тимот, бидејќи Оле Гунар Солскјер е под голем притисок поради повредите на Скот Мактомини и Пол Погба, а иднината на вториот останува нејасна.

Меѓутоа, ако тимот успее да најде класичен играч од средниот ред во наредните неколку дена, тогаш тие можат да размислат и да се договорат да го продадат Матиќ.

Таг
Back to top button
Close
Close