0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Јунајтед интервенираше во битката за Адамa Траоре

Раководството на „црвените ѓаволи“ бара алтернатива на Џејден Санчо, кој очигледно Борусија Дортмунд не сака да го продаде. „Жолто-црните“ одбија неколку колосални понуди на Јунајтед, кои, сепак, веројатно нема да бидат вратени од газдите на „волците“.

Манчестер, 24 октомври 2020 (МИА) – Манчестер Јунајтед се приклучува на трансфер трката за крилниот напаѓач на Вулверхемптон, Адама Траоре, пишува шпанското издание „Мундо Депортиво“. Траоре го бараат голем број европски гиганти, вклучувајќи ги Манчестер Сити, Ливерпул, Барселона и Јувентус.

Раководството на „црвените ѓаволи“ бара алтернатива на Џејден Санчо, кој очигледно Борусија Дортмунд не сака да го продаде. „Жолто-црните“ одбија неколку колосални понуди на Јунајтед, кои, сепак, веројатно нема да бидат вратени од газдите на „волците“.

Доколку „црвените ѓаволи“ се подготвени да им понудат на Вулверхемптон сума близу до онаа на Санчо, Траоре сигурно би можел да заврши на „Олд Трафорд“.

Интересно е да се види до кој степен се заинтересирани другите клубови кои ја следат ситуацијата околу Траоре.

Таг
Back to top button
Close
Close