0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Јунајтед и Дортмунд повторно седнуваат на преговарачка маса за Санчо

Во последниве недели, Германците категорично одбиваа да разговараат со Британците, бидејќи нивниот рок за трансфер на момчето одамна истече. Јунајтед беше навреден и од „жолто-црните“ за многу детали од првичните разговори што протекоа во медиумите. Сепак, последните информации од Островот тврдат дека двата клуба ги омекнале своите позиции и се подготвени да ги започнат преговорите.

Дортмунд, 8 септември 2020 (МИА) – Манчестер Јунајтед и Борусија (Дортмунд) се чини дека се подготвени да ги закопаат секирите и повторно да седнат на преговарачката маса за трансферот на Џејдан Санчо на „Олд Трафорд“.

Во последниве недели, Германците категорично одбиваа да разговараат со Британците, бидејќи нивниот рок за трансфер на момчето одамна истече. Јунајтед беше навреден и од „жолто-црните“ за многу детали од првичните разговори што протекоа во медиумите. Сепак, последните информации од Островот тврдат дека двата клуба ги омекнале своите позиции и се подготвени да ги започнат преговорите.

Сепак, ова не е гаранција дека трансферот ќе се случи. Преговорите треба да бидат доста тешки, бидејќи разликите меѓу двете страни остануваат големи. Сепак, има одредена надеж, бидејќи секогаш може да има компромис на преговарачката маса.

Самиот Санчо исто така може да одигра своја улога во зделката. Играчот се чини желен да се пресели на „Олд Трафорд“ и може да ја притисне Борусија за трансфер.

Таг
Back to top button
Close
Close