0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Јунајтед, Арсенал, ПСЖ? Алегри прави изненадувачки избор

Според таблоидот „Сан“, 53-годишниот Италијанец ќе стане дел од новиот проект на клубот, кој наскоро ќе го купат нови инвеститори.

Лондон, 16 април 2020 (МИА) – Поранешниот тренер на Јувентус и Милан, Масимиглиано Алегри може да го преземе Њукасл, јавуваат британските медиуми.

Според таблоидот „Сан“, 53-годишниот Италијанец ќе стане дел од новиот проект на клубот, кој наскоро ќе го купат нови инвеститори.

За Алегри се заинтересирани и екипите на Манчестер Јунајтед, Арсенал, Реал Мадрид, Баерн Минхен и Пари Сен Жермен.

Њукасл е на 13. место во Премиер лигата со 35 бода на 29 одиграни натпревари.

Во моментов, англиското првенство е прекинато поради пандемијата од коронавирус.

Таг
Back to top button
Close
Close