0_Македонија.ПорталОпштество

Умерено облачно време со изолирана нестабилност со пороен дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Локално ќе има појава на изолирана нестабилност со пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец, поизразен во западните подрачја, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Back to top button
Close
Close