Временска прогноза

Умерено облачно, на места со слаб дожд

Времето во земјава ќе биде умерено до значително облачно понекаде со сончеви периоди, на места со слаб дожд особено во планинските региони. Ќе дува слаб јужен ветер.

Скопје, 2 февруари 2021 (МИА) – Времето во земјава ќе биде умерено до значително облачно понекаде со сончеви периоди, на места со слаб дожд особено во планинските региони. Ќе дува слаб јужен ветер.

Утринската температура ќе се движи од 2 до 6, а дневната од 9 до 16 степени.

Во Скопје, умерено до значително облачно со слаб претежно јужен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 4, а дневната ќе достигне до 13 степени.

Од среда следува период на стабилно и претежно тивко време со натпросечни дневни температури и со појава на магла по котлините во утринските часови. Утринските температури ќе бидат во интервал од околу нулата до 5 степени.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close