0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Облачно и топло, од утре дожд

Умерено до значително облачно време со повеќе сончеви периоди ќе преовладува денеска во земјава. Претпладне во одделни котлини ќе има магла. Ќе дува умерен, а попладне повремено засилен јужен ветер особено долж Повардарието. Веќе кон крајот на денот во западните делови од земјава ќе врне дожд.  Утринската температура ќе се движи од минус 1 до 6, а дневната од 13 до 19 степени.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close