БалканДописници Свет

Умерен земјотресрегистриран на грчкиот полуостров Пелопонез

Земјотрес со интензитет од 4,8 степени попладнево беше регистриран на грчкиот полуостров Пелопонез, според податоците од Геодинамичкиот институт на Националната оперваторија, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close