Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Умерен земјотрес во близина на Измир

Земјотрес со интензитет од 4,7 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во дистриктот Карабурун, во турската провинција Измирм на брегот на Егејско Море

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close