Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Умерен земјотрес регистриран во Романија

Земјотрес со интензитет о4,4 степени според Рихтеровата скала синоќа пред полноќ е регистриран во Романија, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар

Back to top button
Close
Close