СветСвет.Слајдер

Умерен земјотрес регистриран во Индонезија

Земјотрес со интензитет од 5,9 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во источниот дел на Индонезија, соопшти Американскиот институт за геофизика

Back to top button
Close
Close