СветСвет.Слајдер

Умерен земјотрес регистриран во близина на Индонезија

Земјотрес со интензитет од 5,9 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во близина на брегот на Индонезија, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар

Back to top button
Close
Close