СветСвет.Портал

Умерен земјотрес регистриран на иранскиот остров Кешм

Земјотрес со интензитет од 5,8 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран на иранскиот остров Кешм, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар

Техеран, 16 февруари 2020 (МИА) – Земјотрес со интензитет од 5,8 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран на иранскиот остров Кешм, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 47 километри.

Се уште нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета. ми/

Таг
Back to top button
Close
Close