0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Умерен оптимизам за решение на спорот со Бугарија во јуни

Состанокот на Советот за општи работи на ЕУ на 22 јуни за време на португалското претседателство за Германија е добра можност Скопје и Софија да дојдат до решение на проблемот прифатливо за двете страни. Скопје пак е умерен оптимист дека тоа е можно, но само доколку постои добра волја и кај Софија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close