Состојба на патиштата

Умерен интензитет на сообраќај надвор од градските средини

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничниот премин Богородица времето за чекање за излез од државата е околу еден час, додека на останатите гранични премини од македонска страна нема подолги задржувања за излез и влез од државата.

Back to top button
Close
Close