0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталГраѓански сектор

Улогата на медиумите и граѓанските организации во процесот на интеграции во ЕУ

Вкупно 56,1 проценти воопшто или до некаде не се согласуваат со изјавата дека реформите можат да се спроведат без надворешен притисок, за разлика од нив, 42,1 проценти целосно или до некаде се согласуваат дека властите имаат капацитет за спроведување реформи, покажува истражувањето на Македонскиот центар за меѓународна соработка и телевизија Телма.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close