Општински вестиСкопје

Улиците„Вера Јоциќ“ и „Георги Димитров“ утре без вода

Прекин во водоснабдување утре од 9 часот ќе имаат корисниците од улицата „Вера Јоциќ“ и дел од улицата „Ѓорѓи Димитров“ во Општина Кисела Вода.

Скопје, 8 февруари 2021 (МИА) – Прекин во водоснабдување утре од 9 часот ќе имаат корисниците од улицата „Вера Јоциќ“ и дел од улицата „Ѓорѓи Димитров“ во Општина Кисела Вода.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот е поради дефект на шибер вентил ф-80мм во шахта на улицата „Вера Јоциќ“ бр.12.

Корисниците ќе бидат без вода се до завршување на интервенцијата.фф/лв/

Таг
Back to top button
Close
Close