0_Инфопакет.ПорталОпштински вестиСкопје

Улицата „Дренак” во Општина Кисела Вода, утре ќе имаа прекин на водоснабдувањето

Дел од улцата „Дренак'', во Општина Кисела Вода, утре ќе имаа прекин на водоснабдувањето, информираат од ЈП „Водовод и Канализација на Град Скопје.

Скопје, 23 јуни 2020 (МИА) – Дел од улцата „Дренак”, во Општина Кисела Вода, утре ќе има прекин на водоснабдувањето, информираат од ЈП „Водовод и Канализација на Град Скопје.

– ЈП „Водовод и Канализација на Град Скопје“ информира дека на ден 24.06.2020, (вторник), заради изведување  водоводен приклучок ф-80мм на ул. „Дренак“, бр. 16, без водоснабдување ќе бидат корисниците од истата улица, од 10:00 часот до завршување со активностите, соопштија од оваа градско претпријатије. оџ/скс/

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close