Општински вестиСервисни информацииСкопје

Улицата „Демир Трајко“ утре без вода

Прекин во водоснабдување утре од 9 часот ќе имаат корисниците од улицата „Демир Трајко“ бр.10б.

Скопје, 1 март 2021 (МИА) – Прекин во водоснабдување утре од 9 часот ќе имаат корисниците од улицата „Демир Трајко“ бр.10б.
Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот е поради изведување водоводен приклучок ф-80мм на улицата „Демир Трајко“ бр.10б.
Корисниците ќе бидат без вода се до завршување на интервенцијата.фф/скс/

Back to top button
Close
Close