Svet.SlajderСвет

Улјанов: Брз напредок на Русија и САД во преговорите за новиот СТАРТ

Москва и Вашингтон прават брз напредок во преговорите за продолжување на новиот договор за контрола на нуклеарното оружје, изјави високиот руски дипломат Михаил Улјанов.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close