ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Руските сили почнаа офанзива во регионот Доњецк

Генералштабот на украинската армија денеска соопшти дека руските сили почнаа голема офанзива во регионот Доњецк, источна Украина

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close