ЕвропаСвет.Слајдер

Украинските сили го гранатирале Доњецк

Украинските сили во последните 24 часа истрелале 25 гранати врз самопрогласената Народна Република Доњецк (ДПР), соопшти денеска мисијата на ДПР во Заедничкиот центар за контрола и координација на прекинот на огнот

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close