ЕвропаСвет.Слајдер

Украинскиот суд конфискува 13 руски авиони

Судот во Киев нареди конфискација на 13 авиони Ербас (Airbus), во сопственост на руски авиопревозник што лета за и од Крим

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close