СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Украинскиот претседател го повика НАТО да го забрза влезот на земјата во сојузот

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска го повика НАТО да го забрза влегувањето на неговата земја во тој сојуз, со цел да испрати „вистински сигнал“ до Русија, по што Кремљ оцени дека тоа ќе го интензивира конфликтот меѓу проруските сепаратисти и украинските сили.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close