0_Спорт.ПорталSport.SlajderОстанато

Украинката Магучих се поблиску до рекордот на Стефка Костадинова во скок во височина 

Младата украинска атлетичарка во скок во височина Јарослава Магучих (19) постигна денеска одличен резултат на митингот во сала во Банска Бистрица, прескокнувајќи 2,06 метри.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close