0_Спорт.ПорталСпортФудбал

Украинците најавуваат навивачки поход на Букурешт за дуелот со македонската репрезентација

Украинските фудбалери најавија поход на романската престолнина од свои навивачи за утрешниот натпревар против македонскиот национален состав, што за двете репрезентации ќе биде клучен во обидот да изборат пласман во осминафиналето на Европското првенство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close