ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Украина забрани употреба на руската вакцина Спутник V на нејзина територија

Украина ја забрани употребата на руската вакцина Спутник V против Ковид-19 на своја територија со образложение дека ниту една вакцина произведена во „агресорска држава“ не може да биде дистрибуирана во земјата

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close