0_Web_АктуелноЕвропаСвет.Слајдер

Украина усвои закон за автохтони народи, во кои не се вклучени Русите

Украинската Врховна Рада донесе закон за автохтони народи во Украина, со кој Русите не се вбројуваат во таа категорија, пренесува ТАСС.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close