Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Украина тврди дека Русија наскоро ќе има повеќе од 120.000 војници на границата

Русија наскоро ќе има повеќе од 120.000 војници на границата со Украина, предупреди украинскиот министер за надворешни работи Дмитро Кулеба.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close