ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Украина со воена парада ја одбележа независноста

Украина денеска ја одржа првата воена парада во последните неколку години, прославувајќи ја 30-годишнината од независноста и најави дека ќе ги врати териториите што беа припоени кон Русија.

Back to top button
Close
Close